Bezpieczeństwo dziecka w Internecie

W dzisiejszych czasach w dostęp do niebezpiecznych treści w Internecie jest bardzo łatwy. Co zrobić by ochronić Nasze dzieci? Jak zapewnić im bezpiecznie korzystanie z Internetu bez ciągłej kontroli?

Sposobów jest kilka.

Można skorzystać z aplikacji do kontroli rodzicielskiej, które pozwalają na sprawdzanie co robi dziecko oraz na zablokowanie nieodpowiedni stron internetowych i aplikacji. Takich aplikacji jest sporo i występują w wersjach na Android i iOS.

Jeśli dziecko korzysta z telefonu z Androidem to polecam skonfigurować konto Google pod dziecko. Instrukcja jak to zrobić znajduje się na stronie Google: https://support.google.com/families/answer/7103338?hl=pl

Jednak konfiguracja konta Google to nie wszystko. W tak ważnej sprawie warto zabezpieczyć się podwójnie. Do tego może się przydać nowość od Orange - Starter dla dziecka, który gwarantuje

  • Blokadę treści dla dorosłych w internecie (brak dostępu do stron pornograficznych oraz stron promujących zachowania brutalne. Tego typu strony są automatycznie zablokowane)
  • Blokadę połączeń z numerami specjalnymi (Jest to blokada rozmów i  SMS-ów o podwyższonej opłacie)
  • Blokadę złośliwego oprogramowania